Skip to main content

Aktywne słuchanie muzyki w koncepcji Batii Strauss

Dostęp do szkolenia
Niezarejestrowany/-a
Cena
198 zł
Uzyskaj dostęp

Aktywne słuchanie muzyki w koncepcji Batii Strauss to niezwykle atrakcyjna metoda wprowadzania dziecka w świat różnych gatunków muzyki, zwłaszcza muzyki poważnej.

Metoda polega na łączeniu słuchania muzyki z różnymi formami aktywności podejmowanymi przez dziecko. Te formy to przede wszystkim proste zabawy rytmiczne połączone z melorecytacją lub śpiewem, zabawy rytmiczno-ruchowe, gra na instrumentach, opowieści ruchowe z elementami dramy lub pantomimy. Dzięki takim sposobom dziecko odkrywa różne aspekty dzieła muzycznego: jego formę, tempo, rytm, dynamikę i nastrój. Bawiąc się przy wybranym utworze muzycznym, osłuchuje się z utworem jakby mimochodem. Nie wiadomo kiedy utwór zapada mu w pamięć. Poprzez takie działania muzyka, mimo że jest wielokrotnie słuchana, nie traci na swojej atrakcyjności, staje się bliska i rozpoznawalna.

Dzięki uczestnictwu w szkoleniu:
  • Dowiesz się, na czym polega metoda aktywnego słuchania muzyki w koncepcji Batii Strauss.
  • Poznasz kolejne etapy pracy z utworem muzycznym.
  • Odkryjesz swoje możliwości wykonawcze w zakresie ekspresji ruchowej, rytmicznej i melorecytacyjnej. 
  • Poznasz utwory muzyki klasycznej, które wykorzystasz do pracy z dziećmi.
  • Przystosujesz je do możliwości wykonawczych dziecka.
  • Dowiesz się, jak budować fabułę zabawy do wspólnej interpretacji utworu muzycznego.
  • Doświadczysz aranżacji muzycznych wybranych utworów muzyki poważnej.
  • Dowiesz się, jak wykorzystać instrumenty perkusyjne i proste przedmioty do stworzenia wspólnej orkiestry.

Dzięki metodzie aktywnego słuchania muzyki Batii Strauss poznasz nowe i skuteczne sposoby przedstawiania utworu muzycznego grupie przedszkolaków.

Małgorzata Koc

Jestem nauczycielką przedszkola, doradcą metodycznym w zakresie wychowania przedszkolnego, wykładowcą, autorką licznych materiałów metodycznych dla nauczycieli uwzględniających wszechstronny rozwój dziecka w oparciu o efektywnie dobrane metody pracy. Prowadzę autorskie warsztaty z zakresu zabaw twórczych inspirowanych ruchem, muzyką, wierszem i obrazem, a także warsztaty z zakresu metodyki wychowania przedszkolnego zwłaszcza zajęć umuzykalniających w przedszkolu. Ostatnio zafascynowana jestem zabawami słowno-ruchowymi, które stały się inspiracją do napisania innowacji pedagogicznej pt. „Pokazywane wierszyki jako narzędzie pracy nauczyciela”.

Zapraszamy do skorzystania z naszego szkolenia. Za pierwszym razem wymagane będzie przechodzenie przez lekcje według zadanej kolejności. Po ukończeniu danej lekcji możesz do niej wrócić w dowolnym momencie, kiedy tylko zechcesz! Gdy już poznasz wszystkie treści i prawidłowo odpowiesz na pytania testowe, będziesz mieć możliwość pobrania zaświadczenia ukończenia szkolenia!

Czy chcesz mieć dostęp do wszystkich szkoleń EduAkcji z zakresu wychowania przedszkolnego na jednej platformie? Skorzystaj z kodu rabatowego platforma20, który obniży cenę regularną aż o 20% za dostęp do ponad 20 szkoleń.
Poznaj wszystkie nasze szkolenia: www.edu-akcja.pl/tematyka/

Zapraszamy do pobrania materiałów dodatkowych do szkolenia:

Zapraszamy również do pobrania utworów muzycznych:

Ocena szkolenia

0.0
Średnia ocen
Liczba ocen: 0
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
Podziel się swoją opinią na temat naszego szkolenia!
No Reviews Found!
Show more reviews
Podziel się swoją opinią na temat naszego szkolenia!